Kraftowe przewodniki z PINTY
Warszawski Festiwal Piwa na Stadionie Legii jest jednym z pierwszych spośród kilkudziesięciu piwnych miejsc w „kraftowej” Polsce, do których "odkrycia" będzie zachęcać rzemieślniczy Browar PINTA.
2023-10-20, 11:07

Jak na browar przystało PINTA postanowiła wydać swoje przewodniki w formie… piwa. Puszki z nowej serii „Discovery Poland” posiadają dwuwarstwowe etykiety. Po odklejeniu wierzchniej warstwy pojawia się mapka z opisami miejsc polecanych przez pionierów piwnej rewolucji w Polsce.

Ekipa browaru znana dotychczas z poszukiwania piwnych przygód w czasami odległych zakątkach świata (np. Galapagos, Reunion, Nowa Zelandia) postanowiła wziąć sobie do serca zasadę „cudze chwalicie, swego nie znacie" i zaprosić swoich fanów w podróż po różnych „pięknych regionach Polski i ukrytych w nich piwnych perełkach”. Serię „Discovery Poland” rozpoczynają dwa piwa z wartymi odwiedzenia kraftowymi miejscówkami w Warszawie i Krakowie. Eksploracji mapek towarzyszy aromatyczne i mętne piwo w stylu Hazy IPA, które obecnie jest najlepiej sprzedającym się stylem rzemieślniczym w Polsce.

Ekipa PINTY nie tworzy przewodnika po wszystkich miejscach z piwami rzemieślniczymi w Polsce. Dokonuje jedynie autorskiego wyboru sprawdzonych i uznanych pubów, specjalistycznych sklepów i piwnych festiwali. Akurat w Warszawie i Krakowie wskazuje po 8 takich ważnych dla niej miejsc. Najczęściej stoją za nimi ludzie, którzy od lat piszą razem z PINTĄ historię piwnej rewolucji w Polsce. – Wybieramy miejsca, które sami lubimy, z pozytywną energią, z klimatem i dobrym wyborem piw rzemieślniczych – mówi Ziemowit Fałat, współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA.

PINTA nie ma jeszcze rozpisanego planu na kolejne piwa z serii Discovery Poland. Wiadomo jedynie, że mniej więcej raz na kwartał będą się pojawiać kolejne dwa miasta z rekomendowanymi miejscówkami. Po Warszawie i Krakowie mogą to być tak „zasłużone dla kraftu” miasta jak: Wrocław, Poznań, Lublin, Gdańsk, Łódź, Katowice czy Olsztyn. – W jednych bez problemu można znaleźć 8 miejsc ważnych dla polskiego kraftu, a w innych pewnie trudno będzie o 3, ale na pewno wszędzie jest coś, co powinien poznać każdy, komu smakuje piwo – uważa Ziemowit Fałat.

Piwne przewodniki PINTY z serii „Discovery Poland” będą oferowane w sklepach w całej Polsce a także wysyłane na eksport. W założeniu są kierowane do fanów kraftu i osób, które dopiero zaczynają poznawać, jak smakują piwa rzemieślnicze. – Tym razem piwo nie jest najważniejsze, choć nie jest przypadkowe, ale bardziej chcemy zwrócić uwagę na to, co jest wokół niego, bo to też jest istotna część naszej piwowarskiej kultury – podsumowuje Ziemowit Fałat.

Browar PINTA działa od 2011 roku, w którym rynkowym debiutem „Ataku Chmielu” zapoczątkował tzw. piwną rewolucję w Polsce. Ponad 12-letnia historia browaru nieustannie kręci się wokół piwnych festiwali oraz współpracy z pubami i specjalistycznymi sklepami. Część z nich zostanie przedstawiona na puszkach „Discovery Poland”.

KONTAKT / AUTOR
Andrzej Godewski
Andrzej Godewski Communications
+48888651564
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.